banner39

Mehmet Ali Ağca, Erhan Tuncel'i anlattı

Firardayken Mehmet Ali Ağca ile görüştüğü beliritilen Erhan Tuncel'in Kumburgaz'da bir akrabasının verdiği harçlıklarla geçindiği iddia edildi

Genel 26.10.2013, 10:15 26.10.2013, 10:15
Mehmet Ali Ağca, Erhan Tuncel'i anlattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mehmet Ali Ağca, Hrant Dink suikastı zanlılarından Erhan Tuncel'le nasıl tanıştığını ve neler konuştuğunu anlattı.

İşte Radikal Gazetesi'nde yer alan haberde geçen Ağca'nın ifadeleri:

"Ramazan Bayramı'na yakın ağustos ayında Kumburgaz'da Elazığlıların kafesinde tamamen tesadüfen tanıştım. Biraz konuştuk, 'Size hayranım' dedi. Ben dünya çapında bir hareket yürüttüm. Hayran olması doğal, ne var bunda. Tuncel'in yanında ulusal basında çalışan ismini söyleyemeyeceğim bir gazeteci vardı. MHP 'li Enver Altaylı ile ilgili bir kitap yazmaya çalışıyorlardı. Çay, kahve içtik. Ben 'Anlat şu Hrant olayını, neler oldu' dedim. Erhan Tuncel, 'Benim hiçbir sorumluluğum yok. Bir plan duydum polise bildirdim. Kesinlikle masumum' dedi. Savcı, hâkim değilim. Ben de masum olduğuna inandım ve sonuna kadar masum olduğunu savunuyorum. Bu adam devlete bir iyilik yapmış. 'Hrant Dink vurulacak tedbir alın' demiş. Hangi ülkede cinayeti ihbar edeni katil diye tutuklarlar.

Erhan Tuncel çaresiz durumda. Aylardır Kumburgaz'da, oradan bile kaçamamış. Emlakçılık falan yaptığını duymadım. Kumar oynatan bir akrabası var. O akrabası ayda 40-50 bin rahat kazanıyor. Erhan'a da akrabalık bağından sahip çıkmış ayda 3 bin- 4 bin harçlık veriyor.

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?