banner39

Mekke'nin temizliğine İstanbul katkısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mekke'nin "Katı Atık Yönetimi" konusunda işbirliği yapacak

Genel 13.12.2012, 18:22 14.12.2012, 11:06
Mekke'nin temizliğine İstanbul katkısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mekke-i Mükerreme'nin çöplerinin toplanması konusunda hizmet verecek.

İstanbul BB ile Mekke Belediyesi arasında "Katı Atık Yönetimi" konusunda işbirliği öngören protokol Belediye Sarayı'nda imzalandı.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mekke Belediyesi ile işbirliği yapmanın kendileri için büyük bir şeref olduğunu söyledi.

Topbaş, "Mekke'ye hizmet etmek, sadece sıradan bir şehre hizmet etmek demek değil. Bu sadece orada yaşayan insanlara hizmet değil. Tüm insanlığa, dünyaya mesaj verme anlamında ciddi bir sorumluluk taşıyan, bütün inananlar adına yapılan bir hizmettir. Bu hizmetin bir ibadet anlayışı taşıdığını biliyoruz" şeklinde konuştu.

Topbaş, İstanbul'da günde 15 bin ton çöp toplandığını ifade ederek, Mekke Belediyesi ile katı atık yönetimi konusunda işbirliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İSLAM ÜLKELERİNE MODEL OLMALI

Mekke Belediye Başkan Yardımcısı Arif Gadi de hac mevsiminde yoğunluğun yaşandığı bölgede temizlik ve atık yönetimi konusunda çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, bu çerçevede İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tecrübelerinden istifade ettiklerini kaydetti.

Gadi iki belediye arasındaki işbirliğinin diğer İslam ülkelerine model olmasını istedi.

Konuşmaların ardından, Mekke Belediye Başkan Yardımcısı Gadi ile İSTAÇ AŞ. Genel Müdürü Hacı Osman Akgül, işbirliği protokolünü imzaladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?