Melih Gökçek: Çocukları sokağa dökecekler

Ak Parti'nin Ankara adayı Melih Gökçek, CHP ile bazı grupların Ankara'da sokak gösterilerine zemin hazırladığını savundu

Genel 01.04.2014, 17:35 01.04.2014, 17:35
Melih Gökçek: Çocukları sokağa dökecekler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek , düzenlediği basın toplantısında Ankara'da olay çıkartılmak isteniyor uyarısında bulundu. Ankara'da seçime itiraz edilirken AK Parti Ankara İl başkanı  Murat Alpaslan, Melih Gökçek ve Salih Kapusuz basın toplantısı düzenledi.

Ankara'da sokak olaylarının yeniden alevlendirilmek istendiğini belirten Melih Gökçek'in konuşmasından satırbaşları:

32090 oyla Ankara Belediye Başkanlığını kazandık. Bizim 200 oyumuz Yurt Partisi'ne yazılmış. Ya da CHP'nin oyları fazla yayılmış. Bütün tutanakların tamamını tek tek tasnif ettik. İlçe seçim kurulundan gelenlerle karşılaştırdık. 10 bin oyumuz daha artacak. Ben seçim akşamı yüzde 50 alacağımızı söylemiştim.  124 bin oy iptal edildi. 90 bin oy bize ait. Bu da benim dediğim rakama geliyor.

CHP milletvekilleri, CHP adayı Yavaş, CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu insanları sokağa sevk ediyor. Ben sık sık televizyonlara çıktım. Ne demiştim İstanbul ve Ankara'da tahrikler yapacaklar dedim. Seçim kurulları üzerinde baskı kurulmaya çalışılıyor. Dünden itibaren Mansur Yavaş bunu tahrik etti. Mansur Yavaş'ın tweetlerine bakın nasıl tahrik mekanizması olduğunu görürsünüz.

"CEMAAT MENSUBU ÇOCUKLARI DIŞARI SALIYORLAR"

Cemaat yurtlarında olan çocukları sokaklara dökmek üzereler. Sokakları karıştırmak için. Beni direkt arıyorlar. Sokakları karıştırmak istiyorlar bunların sorumlusu Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş'tır. Buradan savcılara suç duyurusunda bulunuyorum. Berkin Elvan'ın cenazesi sonra sokağı karıştırmak istediler ama sonra baronlardan gelen emirle bir anda sokak eylemleri kesildi. Ankara'da sadece CHP'yi yenmedik. Cemaat 4 puan civarında destek sağladı. Ev ev gezdiler. MHP'den 8 puan aldılar. Bu üçlü ittifaktır. Başbakan'ıma da çok teşekkür ediyorum. Çünkü en büyük pay ona ait.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?