banner39

Meral Akşener'den suç duyurusu

Meral Akyener'e saldırı Meclis'i de ayağa kaldırdı. Olayı kınayan siyasi partiler, faillerin bulunmasını istedi. Akşener suç duyurusunda bulundu

Genel 10.05.2012, 16:57 10.05.2012, 16:57
Meral Akşener'den suç duyurusu

28 Şubat soruşturmasında tanık olarak bilgisine başvurulan Meral Akşener'in arabası kurşulandı. Akşener'in suç duyusuru üzerine olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı. Saldırı Meclis'i de ayağa kaldırdı. Olayı kınayan siyasi partiler, faillerin bulunmasını istedi.

28 Şubat soruşturması kapsamında tanık olarak ifade veren TBMM Başkan Vekili Meral Akşener'in aracının ifade vermeye gitmeden iki gün önce kurşunlandığı ortaya çıktı. Akşener, aracının kurşunlanmasının ardından dün suç duyurusunda bulundu. İstanbul Emniyeti de olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Bu kapsamda Mobese kayıtları, arabada bulunan boş kovan üzerinden fail ya da failler belirlenmeye çalışılacak.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Akşener'e dün ilk geçmiş olsun ziyareti, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten geldi. Görüşmede Çiçek, Akşener'e korumalarının artırılması teklifini götürdü. Ancak Akşener kabul etmedi. Akşener daha sonra MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Partiye gelişi sırasında gazetecilere açıklamada bulunan Meclis Başkan Vekili, "Olay doğru ama bilmiyorum, nedir ne değildir, herhangi bir bilgim yok. " dedi. "Siz bunu kendinize uyarı olarak mı algıladınız?'' sorusuna Akşener, "Şu anda hiçbir şey bilmiyorum ama sadece kendi açımdan şunu söyleyebilirim, demirden korkan trene binmez.'' karşılığını verdi.

BOŞ ARABA KURŞUNLANDI

Akşener'in 28 Şubat soruşturmasında savcıya bilgi vermesinden önce cumartesi günü İstanbul'dayken Audi A6 marka resmi makam arabasının sağ arka koltuğunun camına tek kurşun atılmış, boş kovan arabada bulunurken arabanın camları da kırılmıştı. Akşener'in geçtiğimiz pazartesi günü ifade vermesinden önce kurşunlama olayının gerçekleşmesi dikkat çekmişti. Kurşunlanmanın araba boşken yapılması ancak Akşener'in arabada oturduğu yerin hedef alınması "ikaz ve tehdit" mesajı olarak yorumlandı.

SALDIRI PARTİLERİ BİRLEŞTİRDİ

TBMM Başkan Vekili Akşener'in aracına yönelik silahlı saldırı Meclis'te kınandı. BDP Grup Başkan Vekili Hasip Kaplan, Akşener'in makam aracına yönelik silahlı saldırıyı kınayarak, bunun kim tarafından yapıldığının hükümetçe bir an önce aydınlığa kavuşturulmasını çok önemsediklerini söyledi. Kaplan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan da bu konuda bilgisi varsa, açıklama yapmasını istedi.

Birleşimi yöneten TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu da saldırıyı kınayarak, her türlü silahlı saldırıya karşı olduklarını belirtti. Mumcu, Akşener'e, 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, aracına yönelik saldırının doğrudan Akşener'e yapılan bir saldırı olduğunu belirterek, saldırıyı ve yapanları "lanetledi''. Bozdağ, konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığını ifade ederek, "Umarım, yakın zamanda bu işi gerçekleştirenler kimlerse tespit edilip, yargıya teslim edilirler. Hükümet de bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor. Sayın Akşener'e de 'geçmiş olsun' diliyorum.'' diye konuştu.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ayşe Nur Bahçekapılı da bu karanlık olayların soruşturulması sonucunda konunun açıklığa kavuşacağını, ilgililerin yargılanacağına inançlarının tam olduğunu kaydetti. Bahçekapılı, amaçlarının demokrasi olduğunu dile getirerek, "Bu yolda ilerlerken karşımıza bu gibi olayların çıkması, bu inancımızı ve kararlılığımızı asla engellemeyecektir.'' dedi.

MHP: AKŞENER'E UZANAN ELLERİ KIRARIZ

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, saldırının 'milli iradeye' yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi ve saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce ortaya çıkarılmasını istedi. Akşener için "kardeşim" diyen Şandır, "Onun tüyüne zarar gelmesine müsaade etmeyiz. Onun nezdinde birilerine mesaj vermek isteyenler varsa, yiğitçe ortaya çıksınlar, mesajlarını ortaya koysunlar. Sayın Meral Akşener yalnız değildir. Akşener'e uzanan elleri kırarız." dedi.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?