banner39

Merdan Yanardağ'a gözaltı

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Bodrum'da gözaltına alındı.

Genel 14.09.2013, 00:31 14.09.2013, 09:33
Merdan Yanardağ'a gözaltı

Bodrum'da tatilini sürdüren Merdan Yanardağ, akşam saatlerinde polis ekiplerince Ergenekon davasında hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Yanardağ'ın Avukatı Muğla Baro Başkanı Mustafa Gürkan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yanardağ'ın Yalıkavak'ta kiraladığı evinde gözaltına alındığını söyledi.

Yanardağ'ın Bodrum'da tatilini geçirdiğini ifade eden Gürkan, "Polis haber almış ve gitmiş evinden alıp gelmişler. Hakkında 13. Ağır Ceza mahkemesi tarafından verilmiş yakalama kararı var. Ergenekon davasında verilen hüküm ile birlikte mahkeme yakalanmasına karar vermiş. Bu karar da ise 'Eğer bizim yargı çevremiz içinde İstanbul'da yakalanırsa mahkemeye çıkarılması başka bir yerde yakalanırsa en yakın mahkemeye çıkarılmak üzere sevk edilmesi talep ediliyor. Bugün savcılık 13. Ağır Ceza mahkemesi ile bir görüşerek, ne yapacağına karar verecek" dedi.

Yanardağ gözaltına alındığında yanında olduğunu ifade eden Emekli Yüzbaşı Tanju Sirmen ise "Biz de tesadüfen rastlaştık, kendisini ziyaret ediyorduk. Polis ekipleri hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına aldı. Kendisi de davete icabet edip Emniyete geldi" diye konuştu.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?