Merkel'den Almanlar'a uyarı

Almanya Başbakanı Merkel, reform kararlarının etkisini göstermeye başladığını belirterek, ''Çok sabır göstermeye ihtiyacımız var'' dedi.

Genel 31.12.2012, 08:15 31.12.2012, 08:15
Merkel'den Almanlar'a uyarı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni yıl mesajında, refah ve beraberlik için doğru bir dengeye ihtiyaç duyulduğunu, bu dengenin ne kadar önemli olduğunun Avrupa'daki borç krizinde görüldüğünü belirterek, ''Aldığımız reform kararları etkisini göstermeye başladı. Ancak yine de çok sabır göstermeye ihtiyacımız var. Kriz henüz aşılmadı'' ifadesini kullandı.

Mali piyasaları daha iyi kontrol etmek için uluslararası alanda daha çok şeyin yapılması gerektiğini ifade eden Merkel, dünyanın 2008 yılındaki mali krizden yeteri kadar ders çıkarmadığını, böyle bir sorumsuzluğun bir daha olmaması gerektiğini vurguladı. Merkel ayrıca sosyal piyasa ekonomisinde devletin düzenin koruyucusu olduğunu, insanların buna güvenmesi gerektiğini kaydetti.

Herkesin yeni yılını kutlayan Merkel mesajında, yurt içinde ve dışında ülkenin güvenliğini yapan polis, asker ve sivil personele de teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?