banner15

Meslektaşları Kadumi için toplandı

Filistinli gazeteci Bashar Fehmi Kadumi için meslektaşları yine Suriye Büyükelçiliği önündeydi.

Meslektaşları Kadumi için toplandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Filistinli kayıp gazeteci Bashar Fehmi Kadumi için meslektaşları, Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde eylem yaptı. Suriye'de kaybolan kadumi'den 219 gündür haber alınamıyor.

Suriye'nin Halep kentinde görev yapan ve 20 Ağustos 2012 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan El Hurra televizyonu muhabiri Bashar Fehmi Kadumi'nin serbest bırakılmasını isteyen meslektaşları akşam saatlerinde Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.

"Suriye Bashar'ı bize geri ver" sloganları atan grup adına basın açıklaması yapan Ünsal Ünlü, Kadumi'yi bulmak ve haber almak için her türlü yasal yollara, devlet kurum ve kuruluşlara başvurduklarını belirterek, "Fakat hala sağlıklı bir bilgiye ulaşamadık. Bu yüzdendir ki, kendisinden haber almak ve sesimizi duyurmak için bugün bir kez daha Ankara'da Suriye Büyükelçiliği önünde toplanmış bulunuyoruz. İstanbul'daki gazeteci arkadaşlarımızla eş zamanlı yapılan bu ortak sese kulak verin" dedi. Ünlü, 219 gündür Kadumi'den haber bekleyen Bashar'ın karısı ve çocuklarına destek için büyükelçilik önünde olduklarını belirten Şahin, "219 gündür Bashar'ın eşinin yüreği kan ağlamakta, iki minik yürek ise annelerine babalarını sormakta. O minik yürekler babalarının döneceği günü beklemekte. Bu minik kalpleri yalnız bırakmayalım, ağlayan eşe destek olalım ve haykıralım: Suriye Bashar'ı bize geri ver" diye konuştu.

Bir süre daha slogan atan grup, olaysız dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35