Metro Holding'e operasyon derinleşiyor

Metro Yatırım Holding'e yapılan ve operasyonlar ve ardından gelen gözaltılardan sonra soruşturma derinleşmeye başladı

Metro Holding'e operasyon derinleşiyor

Metro Yatırım Holding, şirket yöneticilerinin hafta sonu düzenlenen bir operasyonla gözaltına alındığını İMKB'ye yaptığı açıklama ile doğruladı.

Tehdit şikayetleriyle ilgili olarak yapılan operasyonda 3 kişinin daha göz altına alındığı ve bu sayının artacağı öğrenildi.

Metro Turizm'den yapılan açıklamaya göre soruşturma gizlilik içinde yürütüldüğü gerekçesiyle ne ilgili şahıslara, ne de vekillerine başkaca bilgi verilmemiş.

Bu arada, Organize Şube ekipleri tarafından yapılan operasyonla yakalanan Galip Öztürk hakkında çok sayıda şikayet olduğu öğrenildi. Operasyonda 3 kişinin daha gözaltına alındığı ancak bu sayının artacağı öğrenilirken, Öztürk’ün ruhsatlı silahına da el konuldu.

Öztürk'ün bazı işadamlarını tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alındığı öne sürüldü. Edinilen bilgiye göre Metro Turizm şirketinin sahibi Galip Öztürk hakkında tehdit şikâyetlerinin artması üzerine operasyon başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda Öztürk ve üç adamı gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Öztürk sorguya alındı.

DAHA ÖNCE DE GÖZALTI YAŞANMIŞTI

İşadamı Galip Öztürk daha önce de mali polis ve narkotik dedektifleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Borsa manipülasyonu kapsamında gözaltına alınan Öztürk, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Narkotik operasyonu sonrası Öztürk'ün kanında kokain kullandığına yönelik bulgulara rastlandığı öne sürülmüştü.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2012, 14:12
YORUM EKLE

banner33

banner37