Metrobüs kaza yaptı

Bayrampaşa metrobüs durağı girişinde, Haliç yoluna ilerleyen metrobüs kaza yaptı. Metrobüsün E5 bariyerlerinin üzerine çıktığı ve lastiklerinin patladığı belirtiliyor.

Metrobüs kaza yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bayrampaşa-Maltepe Metrobüs İstasyonu girişinde şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine metrobüs bariyerlere çıktı.

Kaza, Bayrampaşa-Maltepe durağı yakınında meydana geldi. Şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu metrobüs önce körük kısmından aydınlatma direğine çarptı. Daha sonra kenardaki bariyerlere çarpan araç yaklaşık 50 metre bu şekilde ilerledi. Metrobüsün durağa dalmaması veya başka bir metrobüsle çarpışmaması olası bir faciayı önlerken araçta bulunan çok sayıda yolcu büyük panik yaşadı.

Aracın durmasıyla birlikte kapılar açıldı ve yolcular panikle kendilerini dışarı attı. Bazı yolcular kazazedeleri sakinleştirmeye çalıştı. Yaralanan bir yolcu ise şok geçirdi. Diğer yolcuların aracın dışına çıkardığı yaralıyı gören yakını gözyaşlarına boğuldu. Olay yerine çağrılan ambulans yaralıyı hastaneye götürdü.

Kazazedeler durağa kadar yürüyerek yollarına devam etti. Kaza nedeniyle metrobüs trafiği sıkıştı.

Kazazede bir yolcu, “Ne olduğunu anlayamadık. Lastik patladı herhalde. Lastik patlayınca da körükten kırıldı araba bariyerleri yıktı. Bir kişi yaralı yatıyor arabanın içinde.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 11:20
banner53
YORUM EKLE

banner39