Metroda eylem kavga çıkardı

Kartal-Kadıköy metrosunda Kozyatağı durağında metroda eylem yapan grupla vatandaşa arasında kavga çıktı. Kavgada, eylemci grup iki vatandaşı linç etmek istedi. Diğer vatandaşların araya girmesiyle kavga uzun süre sonra durduruldu.

Metroda eylem kavga çıkardı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Berkin Elvan'ın ölümünden sonra eylem yapan grupların, eylemlerini toplu taşıma araçlarında da sürdürmesi kavgalara neden oldu.

Son olarak Kartal-Kadıköy metrosunda Kozyatağı durağında metroda eylem yapan grupla vatandaşa arasında kavga çıktı. Kavgada, eylemci grup iki vatandaşı linç etmek istedi. Diğer vatandaşların araya girmesiyle kavga uzun süre sonra durduruldu.Metroda bir vatandaş tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedilen görüntülerde, metroda eylem yapan ve vatandaşları rahatsız eden eylemci gruba önce bir kişi karşı çıkıyor. Ardından bir kişi de ona destek vererek eylemci gruba çıkışıyor. Eylemci grup ilk başta tepki vermeden aşağı iniyor. İki grup arasında daha sonra ağız dalaşı başlıyor.  Tartışmaların büyümesinden sonra iki grup birbirine giriyor. Sayıları 20'yi geçen eylemci grup diğer ikisini linç etmeye kalkışıyor. Vatandaşların araya girmesiyle iki vatandaş linçten zor kurtuluyor.Kavgadan sonra eylemci grup ortadan kayboluyor. Eylemcilere karşı çıkanlar ise metroda çaresiz bir şekilde güvenlik ve polisi bekliyor.

Bu arada vatandaşların bıçaklı ve silahlı olduğu yönündeki iddialar doğrulanamadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 17:05
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
eren
eren - 7 yıl Önce

Yayımlanacağını zannetmiyorum ama yinede şansımı denemek istedim. cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi demişsiniz haberde ama videoyu koymamışsınız. çünkü orda linç edilmek istenilen vatandaşın birinde silah diğerinde bıçak vardı. bu 2 kişi insanlara saldırdı.

Joseph
Joseph - 7 yıl Önce

Nasıl doğrulanamadı la o kişinin bıçaklı ve silahlı olduğu ? Ulan videonun tamamını izlemediniz mi ? Yoksa aman akp taraftarı bu elinde ki silah video ile kaydedilmiş olsa bile biz yok diyelim diye zihniyet ile yandaşlığın götüne götüne mi vuruyorsunuz ?

banner39