banner15

MGK'da da oturma düzeni değişti

YAŞ toplantılarındaki oturma düzeninin değiştirilmesinden sonra MGK toplantılarındaki oturma düzeni de değişti. Düzen protokol sırasına göre yapıldı

MGK'da da oturma düzeni değişti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MGK'nın bugünkü toplantısında önemli bir gelişme yaşandı. MGK'nın kuruluşundan bu yana süregelen oturma düzeni değiştirildi. Yeni oturma düzeni talebinin Köşk'ten geldiği belirtildi. MGK'da şimdiye kadar sivil üyelerin masanın bir tarafında asker üyelerin bir tarafında yer aldığı oturma düzeninde değişikliğe gidilerek, üyeler protokol sırasına göre karışık şekilde toplantı masasında yerlerini aldı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, MGK'nın şimdiye kadar süregelen oturma düzeninin ilk kez bugünkü toplantıda değiştiğini ve bundan sonraki toplantılarda da bu uygulamanın süreceğini belirtti.

DEĞİŞİKLİĞİN NEDENİ

MGK'nın önceki toplantılarında kurulun asker üyelerinin masanın bir tarafında, sivil üyelerinin diğer tarafında oturduğunu anımsatan Sever, "toplantıda iki farklı taraf varmış gibi" ortaya çıkan görüntünün giderilmesi amacıyla protokol sırasına göre asker ve sivil üyelerin oturmasına karar verildiğini kaydetti.

Sever, bundan sonraki MGK toplantılarında kurulun asker ve sivil üyelerinin karışık şekilde masada yer alacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 16:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35