banner39

MHP: Öcalan'ın Masumiyeti filmi vizyonda

Büyükataman, yapımcılığını Bülent Arınç'ın üstlendiği "Öcalan'ın Masumiyeti" filminin vizyona sokulmak istendiğini iddia etti.

Genel 18.12.2012, 15:54 18.12.2012, 15:58
MHP: Öcalan'ın Masumiyeti filmi vizyonda

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman son dönemlerde Abdullah Öcalan'ın namaz kıldığından sözedildiğini belirterek, "O da bir şey mi, biz AKP iktidarında bir günde milletin önünde üç kere ikindi namazı kılanların devleti soyduğunu da gördük" dedi.

Büyükataman, yapımcılığını Bülent Arınç'ın üstlendiği "Öcalan'ın Masumiyeti" filminin vizyona sokulmak istendiğini iddia etti.

Büyükataman yazılı açıklamasında bölücübaşının ev hapsine çıkarılmasına yönelik bir kampanya başlatıldığını belirtti.

"YAPIMCILIĞINI ARINÇ'IN ÜSTLENDİĞİ "ÖCALAN'IN MASUMİYETİ' FİLMİ VİZYONDA"

Son günlerde "Öcalan'ın masumiyeti" isimli bir film vizyona girecekmişçesine AK Parti yapımı fragmanlarının dolaştırıldığını belirten Büyükataman, "Başta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmak üzere bu filmin tanıtımını üstlenmekte, bazı köşeleri tutmuş kalemşörler ise bu filmin servisini yapmaktadırlar. Biri çıkıp; "Öcalan nurcu olabilirdi' demekte, bir diğeri onu "Türk milliyetçisi bir teşekkülde gördüğünü' iddia etmektedir. Adı önceden konulmuş, senaryosu yazılmış bu filmin gösterimi için aziz milletimizin nabzı ölçülmekte, milletin vereceği tepki test edilmektedir" dedi.

Büyükataman, Oslo'da verilen sözler kapsamında "Öcalan'ı eve çıkarma projesi"nin sistemli bir şekilde işlendiğini savundu. İsmet Büyükataman, "Bu filmin senaryosu okyanus ötesinde yazılmış, gösterime girme tarihi Oslo'da karara bağlanmıştır. AKP'nin ortaya koyduğu kurgu şudur; Apo aslında masumdur, sözde derin devlet onu kullanarak bir terör örgütü kurdurmuştur. Artık o derin devlet tasfiye edildiğine göre, "baş mağdur Öcalan'ın suçlanmasına da gerek kalmamıştır. Tıkıldığı lüks mahpushaneden çıkarılabilir" dedi.

"ALLAH CEHENNEMİ NEDEN YARATTI?"

MHP'li Büyükataman hayatlarını dini suiistimal ederek geçenlerin, bunu bir alışkanlığa çevirenlerin ağzındaki bu senaryonun, taşların yerine oturmasını sağladığını belirterek şöyle dedi:

"Pekâlâ, günah nedir? Günahkâr kimdir? Kimse suçlu değilse; bebek katili, bölücübaşı bile suçlu değilse, şartlar onları sürüklüyorsa Allah'ın şaşmaz adaleti neden günah ve cehennemi yaratmıştır? Hayatlarını dini kullanarak geçirenler; şimdi dini kavramları reddedip sözde hümanist felsefeyi kullanmaya çalışmaktadırlar. Amaçlarına hizmet için yıkmayacakları inanç, suiistimal etmeyecekleri kavram olmadığını gözler önüne sermekte sınır tanımamaktadırlar. Bölücübaşı Apo'nun namaz kıldığından bahsediyorlar. O da bir şey mi, biz AKP iktidarında bir günde milletin önünde üç kere ikindi namazı kılanların devleti soyduğunu da gördük; ağzından namazı, Kur'an'ı düşürmeyenlerin yetim hakkına tecavüzde sınır tanımadığını da şahit olduk."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?