Midyat'ta ellerinde bayraklarla protesto yürüyüşü

Midyat'taki saldırının ardından olay yeri temizleme çalışmaları başlarken halk ellerinde bayraklarla saldırının olduğu yere yürüdü

Midyat'ta ellerinde bayraklarla protesto yürüyüşü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Midyat ilçesinde PKK'lılarca bomba yüklü araçla emniyet müdürlüğüne düzenlenen saldırıda, ekiplerin incelemelerini tamamlamasının ardından enkaz kaldırma ve temizlik çalışmalarına başlanırken, binlerce kişi de saldırıyı protesto için Midyat sokaklarında ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bir araya gelen Midyatlılar, daha sonra buradan da Türk bayrakları ve “Kahrolsun PKK” sloganları ile Hükümet Konağı önüne kadar yürüdü. Yürüyüşte zaman zaman "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları da atıldı. Yürüyüşe katılan Veysi Atakul, “Bu devletimize, Müslümanlara yapılan bir saldırıdır. Biz, vatanımızı ve Müslümanlığı temsil ediyoruz. Gerekirse emniyetin yetmediği yerde biz savaşırız” dedi.

HASAR GÖREN ARAÇLAR KALDIRILDI

Midyat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, savcılık ve olay yeri inceleme ekipleri çalışmasının tamamlanmasıyla olay yerinde enkaz kaldırma ve temizlik çalışması başlattı. Patlamada hasar gören araçlar, vinç yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bozkurt ve Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ile olay yerine gelerek, bir süre enkaz kaldırma çalışmalarını inceledi.

Mardin'in Midyat ilçesi Bahçelievler Mahallesi Nusaybin Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğüne teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, iki kadın polis ve üç sivil hayatını kaybetmiş, 23'ü sivil 51 kişi yaralanmıştı. Yaralananlardan çoğunun çocuk olduğu saldırıda birçok ev ve işyeri hasar görmüştü.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 16:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35