banner15

Mısır, Bangladeş ve Uygur'daki idamlar protesto edildi

Fatih Camii'nde toplanan AGD üyeleri Mısır, Bangladeş ve Doğu Türkistan'da alınan idam kararlarını protesto etti

Mısır, Bangladeş ve Uygur'daki idamlar protesto edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, akşam namazı çıkışı Fatih Camii avlusunda toplandı. Ellerinde dövizler ve bayraklar bulunan grup, tekbir getirip slogan atarak, Mısır, Bangladeş ve Doğu Türkistan'da alınan idam kararlarını protesto etti. Marşların okunduğu ve duaların edildiği eylemde, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut tarafından basın açıklaması okundu.

Açıklamada, “İslam coğrafyasının her yerinde işbirlikçi yönetimler ve kandırılmış gruplar vasıtasıyla sürekli kaos ortamları oluşturulmaktadır. Irkçı emperyalizm, neredeyse bütün uluslararası ajanslarda Kürtler, Sünniler, Şiiler diyerek tasnif eden, tasnifte işine geldiği zaman etnik yapıyı, işine geldiği zaman mezhep farklılığını kullanan yapıdır. Yargının 183 kişi hakkında verdiği idam kararının Mısır'ın ve bölgenin geleceğine bir faydasının olmayacağı aşikardır. Bangladeş'te Cemaat-i İslami Partisi'nin eski Genel Başkanlarından Mevlana Metiur Rahman Nizami'ye verilen idam cezasının da hukuk dışı bir karar olduğu açıktır denildi.

Polis, cami dışında bekleyerek gruba yaklaşmazken, eylemciler polis helikopteriyle uzaktan takibe alındı. Yaklaşık 30 dakika süren eylemin ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 09:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48