banner15

Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepkiler

"Mısır Halkına Destek Çadırı" etkinliğinin son gününde çocuklar namaz kılınan hasırlara uzanarak, Şam'daki kimyasal silah saldırısını protesto etti.

Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepkiler

Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen "Mısır Halkına Destek Çadırı" etkinliğinin son gününde çocuklar namaz kılınan hasırlara uzanarak, Şam'daki kimyasal silah saldırısını protesto etti.

"Mısır Halkı ile Dayanışma Platformu" tarafından düzenlenen etkinlik dolayısıyla Hacet Meydanı'nda kurulan çadırların önünde akşam namazını kılan grup, Mısır ve Suriye'deki mazlumlar için dua etti.

Duaların ardından çocuklar namaz kılınan hasırlara uzanarak Mısır ve Suriye'deki katliamlara tepki gösterdi.

Mısır Halkı ile Dayanışma Platformu kurucularından Adil Yüksel, Mısır ve Suriye'deki katliamlara son verilmediği sürece meydanları boşaltmayacaklarını söyledi.

Alanya Anadolu Gençlik Derneği yöneticilerinden Abuzer Gündoğar ise katliamların hep Müslüman ülkelerde gerçekleştiğine dikkati çekerek, "Kendi ortak para birimimiz, kendi NATOmuz olmadığı sürece İslam dünyasına huzur gelmeyecektir" dedi.

İHH Alanya Temsilcisi Alparslan Aslan ise darbe günü Mısır'da olduğunu kaydederek, ilk gün katliamda 270 kişinin öldüğünü anlattı. 

Aslan, şöyle konuştu:

"O gece şehitler kaldırılırken bir şehidin hadisesi beni etkiledi. Şehit yaralıydı. Su vermek istediğimizde 'oruçluyum' dedi ve içmedi. Az sonra da şehit oldu. Bu, beni çok etkiledi. Yine biri Kelime-i Şehadet getirmek istedi, olmadı. Kalemle yazmaya çalıştı. Burada şehitlerin uğraşlarını, emeklerinin karşılığını almak için kararlı gördüm. Bu mücadeleyi bırakmayacaklarını söylediler. Bu sıkıntıyı şimdi yaşamasalar ileride daha kötü olacağını biliyorlar. Allah yardımcıları olsun."

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 22:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35