banner15

MİT tırlarının durdurulması dava duruşması Ocak'ta

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve gizlilik kararı verilen davanın dördüncü duruşması, 6 Ocak 2016'da yapılacak.

MİT tırlarının durdurulması dava duruşması Ocak'ta

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülen ve gizlilik kararı verilen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın dördüncü duruşması, 6 Ocak 2016'da yapılacak.

"Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın üçüncü duruşması Yargıtay Genel Kurul Salonu'nda yapıldı. 

Duruşmaya, tutuklu sanıklar eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, eski Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca, jandarma eşliğinde getirildi. 

Duruşmada, tahliye talepleri reddedilerek, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Sanıklar Takçı, Şişman ve Karaca'nın, "heyetin reddi yönündeki taleplerinin reddedilmesine yönelik itiraz sürecinin devam etmesi" nedeniyle duruşmada savunma yapmadığı belirtildi. Sanık Özkan Çokay'ın ise "heyetin reddi" talebinde bulunmadığı için savunma verdiği öğrenildi. 

Usul itirazlarının da görüşüldüğü duruşmaya, 6 Ocak 2016'da devam edilecek.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Heyeti, davanın ilk duruşmasında, "davanın mahiyeti itibarıyla kamu güvenliğinin kesin olarak gerekli kılması nedeniyle bu aşamada sanıkların savunmasının alınması sırasında Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 182/2. maddesi gereğince duruşmanın kapalı yapılması"na oy birliğiyle karar vermişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 20:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35