MSP kurucularından Fehim Adak defnedildi

Sabah saatlerinde vefat eden Fehim Adak, Ankara'da kılınan cenaze namazından sonra Bağlum'a defnedildi

MSP kurucularından Fehim Adak defnedildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Devlet, Ticaret, Bayındırlık ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski bakanı Fehim Adak, son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 3 yıldır kanser ve kalp yetmezliği tedavisi gören ve sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybeden eski bakan Adak için Hacı Bayram Veli Camii'nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenazede Adak'ın yakınları başta olmak üzere TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ile siyaset camiasından birçok isim yer aldı.

Milli Görüş hareketinin öncülerinden ve Necmettin Erbakan'ın yakın arkadaşı olarak bilinen 85 yaşındaki Adak'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından sevenlerinin omzunda cenaze aracına taşındı. Fehim Adak'ın naaşı, Ankara'nın Keçiören İlçesi'ndeki Bağlum semtinde toprağa verildi.

Siyaset hayatı boyunca çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Fehim Adak, bir süreden bu yana Ankara Güven Hastanesi'nde tedavi görmüş ve durumu ağırlaşarak bugün sabah saatlerinde vefat etrmişti.

Recai Kutan, cenaze namazı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Adak'ın mümin biri olduğunu ve kaybından dolayı üzüntü içinde bulunduğunu belirterek, İslam alemine baş sağlığı diledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2016, 21:36
banner53
YORUM EKLE

banner39