banner15

Muhalefet resepsiyona katılmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verdi. Respsiyona muhalefetten kimse katılmadı.

Muhalefet resepsiyona katılmadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon verdi. Resepsiyona muhalefetten  katılan olmadı.

Cmuhurbaşkanlığı Külliyesi'nin "kış bahçesi" olarak adlandırılan bölümündeki resepsiyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, makam katının merdivenlerinden inerek geldi. 

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhuriyet tarihini özetleyen kısa film gösteriminin ardından Erdoğan, selamlama konuşması yaptı. 

Erdoğan'ın konuşmasının ardından klarnette Serkan Çağrı'nın eşlik ettiği Cumhurbaşkanlığı mensubu iki garson, iki koruma görevlisi, bir idari işler personeli, Kültür ve Turizm Bakanlığından üç sanatçı, konukların arasından, Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım" türküsünü seslendirerek sürpriz yaptı. Bu sırada Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92'nci yıl dönümüne atıfla Külliye'nin bahçesinden 92 dilek feneri uçuruldu. 

Erdoğan çifti, salonu gezerek resepsiyona katılan davetlilerle sohbet etti, hatıra fotoğrafı çekildi. 

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve eşi Şule Akar'ın da hazır bulunduğu resepsiyona, bazı bakanlar, kuvvet komutanları, yüksek yargı organlarının başkanları ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı. 

Azınlık cemaatlerinin temsilcilerinin de bulunduğu resepsiyonda, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Cengiz Kurtoğlu, Muazzez Ersoy ve Mustafa Ceceli'nin de aralarında bulunduğu bazı sanatçılar yer aldı. Davetliler arasında "Diriliş Ertuğrul" dizisinde rol alan bazı oyuncular da bulundu. 

Resepsiyona, farklı spor dallarında uluslararası derece kazanan milli sporcular, Türk Yıldızları ve Solo Türk uçuş ekipleri, Ankara'da görevli yabancı misyon şefleri, bürokratlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.  

Resepsiyonda, yabancı konuklar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının simültane tercümesi yapıldı. Resepsiyonun yapıldığı kış bahçesindeki süslemelerde kırmızı beyaz renklerin ağırlıklı kullanıldığı görüldü

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 09:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35