banner15

Mühtedi İngiliz hastaya ziyaretçi akını...

Londra'da altı ay ömrü kaldığı belirtilen Müslüman bir hasta sosyal medya üzerinden Müslümanların kendisini ziyarete etmesini isteyince üç günde 400 kişi ziyaretine gitti

Mühtedi İngiliz hastaya ziyaretçi akını...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'de sonradan İslam'la şereflenen Peter Chatfield, yakalandığı omurilik kanseri hastalığı sebebiyle hastanede kalıyor. Doktorlar, göğüsten aşağısı felç olan Chatfield'in altı aylık ömrü kaldığını ifade ediyor.

Bütün zamanını hastanede geçiren Chatfield, sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajda çevresinde Müslüman olduğunu belirtti ve Müslüman kardeşlerinin kendisini ziyaret etmesini istedi.

Sosyal medyada mesajın yayılması üzerine çok sayıda Müslüman, Peter'i hastanede ziyaret etti. Son üç günde ziyaretçilerin sayısının 4 yüzü aştığı belirtilirken Suudi Arabistan'dan bir kişinin sadece ziyaret için İngiltere'ye geldiği ve sonra geri döndüğü açıklandı. Peter, yapılan ziyaretlerin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek İslam kardeşliğinin güzelliğini yeniden fark ettiğini söyledi.

Peter Chatfield, ölümden korkmadığını, son günlerinde kendisine gösterilen ilginin ise kendisini çok mutlu ettiğini belirterek ziyarete gelenlere teşekkür etti. Chatfield, Londra'da Romford Mahallesi'nde bulunan Queens Hospital'de kalıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 13:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35