banner39

Musa Eroğlu'ndan Aleviler'i kızdıran sözler

Sanatçı Musa Eroğlu, Almanya'da verdiği konser sırasında Aleviler'e seslenerek "Aleviler, Arapların Alisi, Hüseyini ile uğraşacaklarına bu çocuklara saz öğretsinler" dedi

Genel 25.03.2013, 16:07 25.03.2013, 16:09
Musa Eroğlu'ndan Aleviler'i kızdıran sözler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Dietzenbach kentinde Avrupa Saz Okulu'nun 130 öğrencisi, bağlama konseri verdi. Konser'e Musa Eroğlu'nun sözleri damga vurdu.

Dietzenbach kentine bağlı Rödermark'taki kültür merkezinde düzenlenen konsere Türkiye'den Hakan Kalaycı, Deniz Erdem, Özlem Özdil ve Yusuf Gül gibi sanatçıların yanı sıra, Musa Eroğlu da katıldı.

Saz okulunda eğitim gören 130 öğrencinin yer aldığı bağlama orkestrası, 12 farklı türküyü seslendirdi. Etkinliğe katılan sanatçılar da yöresel türkülerden oluşan bir konser verdi.

Öte yandan, sanatçı Musa Eroğlu, konserden önce yaptığı konuşmayla bir grup dinleyicinin tepkisini çekti.

Musa Eroğlu, Alevi derneklerine yönelik yaptığı konuşmada, ''Alevi kültür merkezleri Arapların Ali'si, Hüseyin'i ve Hasan'ı ile uğraşacaklarına, bu çocuklara saz çalmayı öğretsinler. Türkiye'de devrimi bu çocuklar yapacak.'' dedi.

Bu sözler üzerine bir grup vatandaş, ''Seni dinlemek de alkışlamak da yok.'' diyerek tepki gösterdi ve salonu terk etti.

Yorumlar (3)
Okuyucu 10 yıl önce
Oradaydim. Haber dogru takdim edilmemis. Oradaydim. Tepki gösterenler Alvevi degil, Sünnilerdi. Cünkü Eroglu Türkiyenin araplastirildigini, özgürlüklerin kisitlandigini söyledi.
atalay..konuralp 10 yıl önce
musa efendinin kalbı hangi aşırı sol örgütler için atıyor ortada.Eroğlu inançlılara arlerjisi var.Bu duruma kimse laf etmezken,sözde ozan'ın hz.ali ve çocuklarını hafife almasını şiddetle.kınıyorum.demekki o yaşına rağman adam olamamış..Alevilerin Hz. aliye sevgilerinde samimi olup olmadıkları ayrı bir konu..acılan bu çalgıcıya verilen plaketler,imtiyazlar,itibarlar iptal edilmelidir.
Sey Rızo Elma 10 yıl önce
Musa Eroglu Alawi bir ozandır yobaz-faşistlerin haddi değildir üstelik alawi olmayanlar bile tutup yorum yazıyor..hele bi defa size ne oluyor bu sorun alawi’lerin sorunu ey sen yobaz-faşist ne karışırsın alawi sorununa..Ali taraftarlarına Şia denir..Şia arapçada taraftar demektir.Hz.Ali hayattayken kendi taraftarına Şia demiştir..Alawi’lik ise islamdan ayrı arabistan çöllerinden ziyade mezopota
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?