banner39

Müslümanların sayısı Hristiyanlarınkini aşacak

İslam, Hristiyanlıktan sonra dünyadaki en büyük din konumunda. Pew Research Center araştırmasında yüzyılın sonunda İslam nüfusunun dünyadaki Hristiyan sayısını aşacağı belirtiliyor

Genel 24.03.2016, 11:05 24.03.2016, 11:14
Müslümanların sayısı Hristiyanlarınkini aşacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pew Research Center tarafından yapılan bir araştırmada dünya Müslüman nüfusunun bu yüzyılın sonunda Hristiyan nüfusunu geride bırakacağı belirtiliyor.

Araştırmada Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin ağırlığı Müslüman olmasına rağmen, bu ülkeler dünyadaki Müslüman nüfusun sadece yüzde 20’sine ev sahipliği yaptığı kaydediliyor. Dünyada en fazla Müslüman nüfusu da Asya-Pasifik bölgesinde yaşadığı kaydediliyor.

Öte yandan, 2050 yılına gelindiğinde Avrupa’nın yüzde 10’unun Müslüman olacağı tahmin ediliyor.

MÜSLÜMANLAR IŞİD'E OLUMSUZ BAKIYOR

Müslüman ülkelerde IŞİD’le ilgili yapılan anketlerin çok büyük bölümünde, insanların çoğunun IŞİD’le ilgili olumsuz görüşlere sahip olduğu gözlemleniyor. Ürdün’deki anketlerde bu oran yüzde 94’e çıkarken, Lübnan’da bu oranın yüzde 99’lara çıkabildiği görülüyor. Yapılan anketlerde IŞİD’le ilgili çok az olumlu görüşler gözlemlenirken, Pakistan gibi ülkelerde ankete katılanların yüzde 66’sı IŞİD hakkında herhangi bir fikir sunmadı.

RAPORUN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

Yorumlar (0)
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?