banner39

banner35

'Nasıl olsa öleceğim Mehmetçikler ölmesin' dedim...

PKK’nın Iğdır’da Jandarma Karakolu’na doğalgaz tankeriyle gerçekleştirmek istediği intihar saldırısını önleyen şoför, "Nasıl olsa öleceğim, karakola sürmeyeyim Mehmetçikler ölmesin' dedim" sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Genel 21.08.2015, 18:15 21.08.2015, 18:52
'Nasıl olsa öleceğim Mehmetçikler ölmesin' dedim...

PKK’nın Iğdır’da Suvaren Jandarma Karakolu’na dün doğalgaz (LNG) yüklü tankerle gerçekleştirmek istediği intihar saldırısını, el frenini çektiği tankerden atlayarak önleyen şoför ödüllendirildi.

Şoför Turan Mutlu Gün’ü makamında kabul eden Iğdır Vali Vekili Mevlüt Özmen, "Büyük bir facia olacaktı. Patlamış olsaydı, atom bombasından daha tesirli olacaktı. Jandarma karakolumuz ve Kürt vatandaşların yaşadığı Suveren Köyü halkı büyük zarar görecekti" dedi.

Turan Mutlu Gün yaşadıklarını büyük bir soğukkanlılıkla Vali Vekili Özmen ve basın mensuplarına şöyle anlattı:
 
'KONUŞMA, ÖLDÜRÜRÜZ' DEDİ
 
"Rampadan ağır ağır iniyordum. Bir anda bir araçtan silahlı kişiler indiler, durmamı istediler, ben de durdum. Beni araçtan indirdiler, aracın nasıl çalıştığını sordular. Ben de aracı ’Siz kullanmazsınız otomatiktir’ dedim. ’Sen konuşma öldürürüz’ dediler. Sonra yanıma binen diğer kişiye anlattım, aracı benden başka kimse kullanmayacağını. Bana ’tamam sen sür, dediğimi yapacaksın’ dedi. Çok güzel Türkçe konuşuyorlardı. ’Tamam’ dedim. Bu arada araca bomba bağlıyordu. Iğdır Üniversitesine yaklaşınca ağırlaştım. Bana ’Suveren jandarma karakoluna gireceksin’ dedi.
 
'NASIL OLSA ÖLECEĞİM, MEHMETÇİLER ÖLMESİN'
 
Ben de ’nasıl olsa öleceğim, aracı karakola sürmeyeyim. Mehmetçikler ölmesin’ diye düşündüm. Bu arada terörist bombanın kabloları ile uğraşırken silahını dizinin üstüne bıraktı. Ben de el frenini ve imdat frenini çekerek kendimi aşağı atım, üniversitenin bahçesine girdim. Bağırarak ’yaklaşmayın bomba var’ dedim. Karakola gittim durumu anlattım. İtfaiye de gelince tankeri söndürdük. Büyük bir facia önlenmiş oldu. Tankerdeki LNG yansaydı, 7 kilometrekarelik alanı yakıp yıkardı. Çok mutluyum, Mehmetçikleri kurtardığım için. Zaten ben de ölüp gidecektim. Hiç olmazsa ’Mehmetçiklerimiz şehit olmasın’ diye düşündüm ve başardım." 
 
 

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?