Nebevi davetin esasları Siyer-i Nebi'de

Siyer-i Nebi Dergisi son sayısında Peygamber Efendimizin davet metodunu ve davet sürecini kapağa taşıdı

Nebevi davetin esasları Siyer-i Nebi'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siyer-i Nebi Dergisi yeni sayısında Peygamber Efendimizin İslam'a Açık Davetinin ilk adımını: yakın akrabaların Hakk'a davetini, 'Önce En yakın Akrabalarını uyar' ayeti çerçevesinde ele alıyor.

Siyer-i Nebi dergisi Temmuz-Ağustos sayısında Bu zorlu süreçte "Hz. Peygamber (sas) ve yanındakileri neler bekliyordu? Rasûlullah'a akrabalarının tepkisi neler oldu? O'nun yanında kimler yer aldı? Hz. Peygamber'in (sas) yaşadıkları, bizlere davet üslubumuz konusunda neler öğretmekte? Akrabalarımızla ilişkilerimiz nasıl olmalı?" sorularına cevap arıyor.

Dergide "Siyer-i Nebi Dersleri" ile Mutlu BİNİCİ, Hz. Peygamber'in (sas) yaşadıklarını ve akrabalarıyla olan diyaloğunu anlatıyor. Prof. Dr. Mehmet Yaşar KANDEMİR İslamî davette tatlı dil, güler yüzün önemine dikkat çekerken; Hatice TURAN, Hz. Peygamber (sas)'in yumuşak ve merhametli üslubuna rağmen karşısındakilerden gördüğü sert tepkiyi dile getiriyor.

Ramazan'ı idrak ettiğimiz bu rahmet dolu günlerde Prof. Dr. İsmail L. ÇAKAN, M. Nihat MALKOÇ ve Muhammed Fesih KAYA'nın Ramazan'a dair yazılarının yanı sıra Nureddin YILDIZ'ın bu güzel yaz günlerini değerlendirme konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Abdullah YILDIZ, Ali ERDOĞDU, Adem SARAÇ, Erol DEMİRYÜREK, Halid AKILLI, Osman SÜNGÜ, Umut AĞBAYRAM, Afra GÖRÜCÜOĞLU, İrem ÇIKRIKÇIOĞLU, Sümeyye OLGAÇ ve Reyhan KIVLIĞ gibi yazarların yer aldığı bu sayıda İbrahim ŞAŞMA 'nın "Siyer-i Nebi Dergisi 2012 Kutlu Doğum Kompozisyon Yarışması"nda ikincilik kazanan yazısı da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2012, 15:51
banner53
YORUM EKLE

banner39