banner15

Netanyahu: Terörizmin mazereti olamaz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında İstiklal Caddesi'nde düzenlenen intihar saldırısına dair açıklamada bulundu

Netanyahu: Terörizmin mazereti olamaz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısında İstiklal Caddesi'nde düzenlenen intihar saldırısına dair açıklamada bulundu. Netanyahu, "İstanbul’da, Kudüs’te, Fil Dişi Sahili'nde... Hiçbir yerde terörizmin mazereti olamaz" dedi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı'nda yer alan bilgiye göre; Netanyahu, şunları söyledi:

"Türkiye'de öldürülen kişilerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da şifa diliyorum. Cenazeleri ve yaralıları almak üzere bugün İsrail Savunma Kuvvetleri'nden bir delegasyonun eşlik ettiği bir uçağı İstanbul'a gönderdik. İstanbul ve Küdüs'teki profesyonel çalışmalarından ötürü Dışişleri Bakanlığı personelini tebrik ediyorum."

Terörizmin dünyaya ölüm saçtığını vurgulayan Netanyahu, "İsrail küresel terörle mücadelede ön planda yer almaktadır. Bu mücadele askeri çabaların yanı sıra ahlaki bir çabadır. Terörle ahlaki mücadelede kilit nokta, terörizmin -masum insanları öldürmenin- hiçbir yerde bir mazereti olamaz. İstanbul'da, Fildişi Sahili'nde veya Kudüs'te olamaz. Kim terörizmi kınamıyorsa, onu destekliyordur" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 16:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48