banner39

Nijeryalı Bakan'dan 'Osmanlı' hatırlatması

Nijeryalı Bakan, Osmanlıların kendilerine İslamı öğrettiğini bu yüzden şimdiki torunlarının da kendilerini önemsemesini istedi

Genel 08.07.2011, 16:22 08.07.2011, 16:22
Nijeryalı Bakan'dan 'Osmanlı' hatırlatması


Nijerya'nın Kebi Eyaleti Adalet Bakanı ve Merkezi Hükümetin Maliye Denetmeni Ebubekir Dikko, Türkiye'nin son dönemlerdeki kalkınma hızını kendilerine örnek aldıklarını söyledi.

Dikko, Trabzon İl Genel Meclisi'nin yapısı, işleyiş tarzı ve çalışmaları hakkında bilgi edinmek üzere Meclis çalışmasına katıldı. İl Genel Meclisi'nin çalışmalarını yerinde izleyen konuk bakan, "Belediye ve il genel meclisleri ile ilgili ayrımın yetki ve sorumlulukların neler olduğunu da bizzat Trabzon'a gelip gözlemliyorum." dedi.

Yerel yönetimlerle ilgili işleyişin Türkiye örneğini, kendi eyaletine de uygulamakla ilgili çalışmalar yapan Dikko, Türkiye'nin son dönemlerdeki kalkınma hızını kendilerine örnek aldıklarını belirtti.

Türkiye'nin Nijerya'ya karşı tarihi sorumlulukları bulunduğunu anlatan Bakan Dikko, şöyle konuştu: "Sizler, Osmanlı'nın torunları olarak bizlere sırt dönemezsiniz. Atalarınız bizim ülkemize kadar geldiler ve orada bize Müslümanlığı öğrettiler. Bu tarihi sorumluluğunuz hala devam ediyor."

 

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?