banner39

Note 7'lerinizi kapatın ve kullanmayın

Samsung, satışı durdurulan Note 7'nin sahiplerine telefonlarını kapatmaları ve kullanmamaları çağrısında bulundu

Genel 11.10.2016, 11:43 11.10.2016, 11:43
Note 7'lerinizi kapatın ve kullanmayın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güney Kore teknoloji devi Samsung, Galaxy Note 7 cihazlarının alev aldığına ilişkin yeni raporlardan sonra telefon sahiplerinden, konuyla ilgili soruşturma tamamlanana kadar telefonlarını kapatmaları çağrısında bulundu.

Samsung tarafından yapılan açıklamada şirket, değiştirilen cihazların sorun çıkardığına dair gelen raporların ardından tüm dünyada Galaxy Note 7 satışlarını durdurarak kullanıcılardan telefonlarını kapatmalarını ve kullanmamalarını istedi.

Şirket tarafından değiştirilenler de dahil tüm Galaxy Note 7 cihazlarının kullanılmaması istenerek cihaz sahiplerine mevcut yasal kanallara başvurma tavsiyesinde bulunulan açıklamada, 'En önemli önceliğimiz müşterilerimizin güvenliği olduğundan dünyada tüm toptan ve perakende ortaklarımızdan Galaxy Note 7 satışlarını, soruşturma sonuçlanan kadar durdurmasını istenecek.' ifadelerine yer verildi.
Note 7 kullanıcıları, yasal haklarını kullanarak telefonu muadilleri ile değiştirebilecek ya da para iadesi talep edebilecek.

Amerikalı AT&T ve T-Mobile ile merkezi İngiltere`de bulunan Vodafone ve EE iletişim operatör şirketleri, Galaxy Note 7`nin satışını ve değişimini yangın riski nedeniyle durdurma kararı almıştı.
Samsung, eylül ayında ısınma sorunu nedeniyle milyonlarca telefonu değişim için çağırmış ancak yenilenen cihazların da yangın riski taşıdığı yönünde gelen raporlar üzerine dün Galaxy Note 7`nin üretimini askıya almıştı.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?