O sahillerde Aydın Doğan'ın oteli de var

Başbakan Erdoğan'ın çarpık yapılaşmasından dolayı tepki göstererek park alanları yapılması için talimat verdiği sahillerde Aydın Doğan'ın yeni yaptığı otel de bulunuyor

O sahillerde Aydın Doğan'ın oteli de var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan'ı Bodrum'da tekne gezisi sırasında sinirlendiren çarpık yapılaşmanın bulunduğu bölgelerde Aydın Doğan'ın oteli de bulunuyor.

Başbakan Erdoğan, bayram tatilinde Bodrum'da tekneyle sahillerde tebdili kıyafet incelemelerde bulunmuştu. Bodrum'un Torba ve Güvercinlik koylarında gördüğü çarpıklıkları bürokratlara tek tek not ettiren Erdoğan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile ekibini de Bodrum'a çağırmış ve sahillerde çarpık yapılaşmaya karşı operasyon başlatma kararı almıştı.

Medyagündem'in haberine göre, yetkililer Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda çalışmalarını sürdürürken, konuyla ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Erdoğan'ın "Bu kadar vicdansızlık olmaz. Yapılaşmalar denize kadar girmiş. Kıyı kenar çizgisi filan hak getire. Neredeyse denize düşecekler." diyerek eleştirdiği otel inşaatlarından birinin Aydın Doğan'a ait olduğu ortaya çıktı.

Medyafaresi.com sitesinde yer alan fotoğrafta Bodrum Torba'da Aydın Doğan'a ait otel inşatının denizin içine kadar girdiği ve çirkin bir görüntü oluşturduğu görülüyor.

Başbakan Erdoğan'ın başlattığı çarpık yapılaşmayla mücadele kapsamında Aydın Doğan'ın otelinin yıkılıp yıkılmayacağı merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 16:12
banner53
YORUM EKLE

banner39