Öcalan, bu sefer 15 Temmuz'la tehdit etti

Öcalan, daha önce 15 Haziran'dan sonra kötü şeylerin olacağını belirtmişti, şimdi de aynı şeyleri 15 Temmuz için kullanmaya başladı

Öcalan, bu sefer 15 Temmuz'la tehdit etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Abdullah Öcalan, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede 15 Temmuz'a kadar kendisiyle yapılan görüşmelerden somut bir şey çıkmaması halinde devrimci halk savaşının devreye gireceğini iddia etti.

Öcalan, daha önce 15 Haziran'dan sonra kötü şeylerin olacağını belirtmiş o tarihe kadar adımlar atılmasını istemişti.

Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşme notları internet sitelerinde yayınlandı. Notlara göre Öcalan, bağımsızların meclisi 'boykot' kararını destekledi. 15 Temmuz'a kadar kendisiyle tekrar görüşüleceğini, bu görüşmede pratik adımların hayata geçiremeyeceği beyan edilirse devrimci halk savaşının devreye gireceğini söyledi. Kendisiyle devlet adına yapılan görüşmelerin tartışma aşamasının bittiğ ini belirten Öcalan, görüşmelerin önemli, ciddi olduğunu, belli bir aşamaya geldiğini, görüşmelerin CHP, MHP ve kamuoyu tarafından merak edildiğini kaydetti.

Öcalan, bundan sonra hük ümetin yapılan bu görüşmeler konusunda karar vermesi gerektiğini belirtti ve hükümet kurulunca derhal demokratik çözümün ele alınmasını istedi. Türkiye'nin önünde iki yol olduğunu savunan Öcalan, bunları şöyle sıraladı: Demokratik anayasal çözüm, devrimci halk savaşı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2011, 07:06
banner53
YORUM EKLE

banner39