Öcalan'dan IŞİD açıklaması

Mehmet Öcalan İmralı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada Abdullah Öcalan'ın "IŞİD hiç kimseye bir fayda getirmez" dediğini aktardı.

Genel 22.07.2014, 02:04 22.07.2014, 02:04
Öcalan'dan IŞİD açıklaması

Mehmet Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşmek için İmralı Adası'na gitti. Mehmet Öcalan, dönüşte yaptığı açıklamada ağabeyi ile yarım saat görüşebildiklerini söyledi.

Öcalan, "Avukat arkadaşla beraber gittik, ikimize de yarımşar saat izin verildi. Biz hakkımızı üç saat diye biliyorduk. Bu hukuki anlamda da doğru bir şey değildir. Eğer bu adaya bizim yakınlarımız getiriliyorsa, bunu biz getirmedik, devlet getirdi. Öcalan'ı da devlet getirdi. Yasal hakkımızı gereği kadar kullanmak istiyoruz" diye konuştu.

Gazetecilerin, "Neler görüştünüz" sorusu üzerine gündemdeki süreç üzerinden şu anda değerlendirme yapamayacağını belirten Öcalan, şöyle devam etti:

"IŞİD hakkında içeride bir değerlendirme yapıldı. IŞİD'le sonuna kadar mücadele yapılacaktır. Onların arkasında her kim varsa, onlarla da sonuna kadar mücadele yapılacaktır. Bu IŞİD hiç kimseye bir fayda getirmez. Onları destekleyen güçler de bir gün gelecek onlar da zarar görecekler. Cumhurbaşkanlığı konusunda bir görüşme yapmadık. Yerel yönetimler üzerinden bir değerlendirme yaptık."

Mehmet Öcalan, avukatı ile Abdullah Öcalan'ın neler görüştüğünü soran bir gazeteciye ise "Bu yarım saatin içerisinde iki aylık bir süreci nasıl sığdırabilirsiniz ki" şeklinde yanıt verdi.

Mehmet Öcalan ile avukat Mazlum Dinç ve diğer mahkum yakınları daha sonra ilçeden ayrıldı.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?