banner39

Öcalan'ın avukatı: Oslo'yu PKK sızdırdı

KCK'dan gözaltına alındığı zaman ifadesine başvurulan Öcalan'ın avukatı Dündar, Oslo görüşmelerinin PKK'lı Mustafa Karasu tarafından sızdırıldığını söylemişti

Genel 29.04.2013, 11:40 29.04.2013, 11:44
Öcalan'ın avukatı: Oslo'yu PKK sızdırdı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Öcalan'ın avukatı İrfan Dündar'ın da Murat Karayılan'ı yalanladığı ortaya çıktı. Dündar, KCK iddianamesinde yer alan ifadesinde, Oslo görüşmelerini PKK yöneticilerinden Mustafa Karasu'nun sızdırdığını söylüyor.

Oslo görüşmelerini cemaatin sızdırdığını söyleyen Murat Karayılan'a bir yalanlama da Öcalan'ın avukatı İrfan Dündar'dan geldi.

Dündar, KCK soruşturması kapsamında verdiği ifadede çarpıcı itiraflarda bulunmuştu. Terör örgütü ve MİT arasında Oslo'da yapılan görüşmelerin, terör örgütü PKK tarafından sızdırıldığını anlatan Dündar, isim bile vermişti.

Buna göre kayıtlar, görüşmelere bizzat katılan ve çözüm sürecinden duyduğu rahatsızlığı sık sık gündeme getiren Mustafa Karasu tarafından servis edilmişti.

Karasu, PKK bünyesindeki 'Kürdistan Aleviler Birliği Komitesi'nin de başkanı olarak görev yapıyor. 

Dündar, ifadesinde şunları söylüyor: "Bu süreçte Oslo görüşmeleri olarak bilinen paralel görüşmeler olarak adlandırılan, PKK'nın kırsal alanında faaliyet yürüten üst düzey örgüt mensupları olan Sabri Ok, Adem Uzun, Mustafa Karasu, Zübeyir Aydar, Nuriye Kespir ile toplam 12 adet değişik yer ve tarihlerde görüşmeler yapıldı. Hatta bu görüşmelerin bazılarına ait ses kayıtları basına sızdı. Benim bildiğim kadarı ile basına sızdırılan ses kayıtları Mustafa Karasu tarafından yapılmış."

Karayılan, 2011'deki Oslo görüşmelerinin sızdırılmasıyla ilgili iki gün önce 4 gazetede yayınlanan röportajında, "Bence Oslo görüşmelerini cemaat sızdırdı. Kanaatim öyle." demişti.

Yorumlar (1)
Hasan Y 9 yıl önce
degilse o zaman Karayilan yalanci. O zaman basbakan Karayilan'a guvendigi icin aptal sayilmaz mi?
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?