banner39

'Oda'dan Baykal ve taciz iddiası çıktı

Soner Yalçın'dan sonra gözaltına alınan muhabirinin teknik takibe takılan konuşmalalarında, Deniz Baykal'ın kendisine tacizde bulunduğu iddia ediliyor.

Genel 07.03.2011, 09:18 07.03.2011, 09:37
'Oda'dan Baykal ve taciz iddiası çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kaset skandalından sonra istifa eden Deniz Baykal hakkında iki taraflı bir iddia, dinleme kayıtlarından çıktı. Oda TV yazarı, Baykal'ın tacizine uğradığını ve Kılıçdaroğlu'yla kayıt pazarlığı yaptığını öne sürüyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre, gözaltına alınıp bırakılan Odatv yazarı İklim Bayraktar, Deniz Baykal'ın kendisini taciz ettiğini öne sürdü. Bayraktar, teknik takibe takılan görüşmelerinde ise, tacizi görüntülemek için Kılıçdaroğlu'ndan cihaz istediğini ancak 'kendi imkanlarınla yap' cevabını aldığını iddia etti.

Egenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp savcılık tarafından serbest bırakılan Odatv yazarı İklim Bayraktar'ın savcılık sorgusunda, CHP eski lideri Deniz Baykal ile röportaja gittiğini, ancak kendisini taciz etmeye çalışınca binayı terk ettiğini öne sürdü. Teknik tabibe takılan bir görüşmesinde ise Bayraktar, Baykal'ı taciz ederken görüntülemek için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cihaz istediğini ancak "Kendi imkanlarınla yap" cevabını aldığını öne sürdü. Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakılan İklim Bayraktar'ın çarpıcı ifadeler verdiği ortaya çıktı. Oda TV ile irtibatının Ankara Haber Ajansı aracılığıyla olduğunu vurgulayan Bayraktar, Ergenekon ile bağlantısının olmadığını öne sürdü.

 

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?