banner39

ODTÜ olaylarına DHKP-C operasyonu

ODTÜ'de iki gün önce meydana gelen olaylara karıştıkları belirtilen DHKP-C örgütü üyelerine yönelik operasyon başlatıldı. Çok sayıda gözaltı var

Genel 21.12.2012, 11:44 21.12.2012, 11:53
ODTÜ olaylarına DHKP-C operasyonu

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Ankara Emniyeti, bu sabah ODTÜ'deki olaylara karıştığından şüphelenilen DHKP-C'lilere operasyon düzenledi. Operasyonda şu ana kadar çok sayıda DHPK-C üyesi şüphelisi öğrenci gözaltına alındı.

Başta ODTÜ olmak üzere Ankara'daki birçok üniversiteden 12 öğrenci gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Soruşturmayı, Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır yürütüyor. Bazı şüphelilerin, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislerce adreslerinden gözaltına alındığı belirtildi.

ODTÜ'DE NE OLMUŞTU?

ODTÜ'de iki gün önce Türkiye'nin ilk yerli keşif uydusu olan Göktürk-2'nin uzaya fırlatılması töreni yapıldı. Üniversitenin kampüsünde bulunan TÜBİTAK UZAY binasında yapılan törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılmıştı. Erdoğan'ın akşam törene katılacağını duyan bir grup öğrenci gündüz saatlerinden itibaren üniversitenin kampüsünde eylem yapmaya başladı. Eyleme katılan grubun TÜBİTAK UZAY binasına yürümek istemesi üzerine polis eyeme müdahale etti. Polisle öğrenciler arasında arbede yaşandı. Polisin dağılın uyarılarına öğrenciler taşlarla, barikatlarla karşılık verdi. Üniversite kampüsündeki olaylar gece yarılarına kadar devam etti. Olaylarda bir öğrenci de başından aldığı darbeyle yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?