banner39

Okul servislerinde yeniden pazarlık dönemi

İstanbul'da okul servislerinde daha önce cinayetlere varan sorunların yaşanmasına neden olan pazarlık usülü yeniden devreye sokuldu

Genel 12.09.2013, 09:56 12.09.2013, 09:56
Okul servislerinde yeniden pazarlık dönemi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yeni eğitim-öğretim yılında okul servisleri için serbest piyasa uygulamasına geçildi. Veliler bu yıl ilk kez taşımacılarla pazarlık usulü servis fiyatlarını belirleyebilecek. Uygulamanın büyük sorunlara yol açacağı belirtiliyor. Daha önce de bu durumun uygulandığı ve kanlı kavgaların çıktığı, cinayetlerin işlendiği beliriliyor. Tur şirketleri bu durumun yeniden yaşanağını savunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2013-2014 eğitim-öğretim yılında, okul servis ücretleri için serbest piyasa uygulamasına geçildiğini duyurdu.

İBB'den yapılan açıklamada, "UKOME'de yapılan toplantıda, servis taşıma ücretlerinde tavan fiyat belirlendi. Bu yıl ilk kez veliler servis taşımacılarıyla pazarlık usulü öğrenci taşıma fiyatını belirleyebilecekler" ifadeleri yer aldı. Açıklamada öne çıkan diğer hususlar ise şöyle:

- Bu çalışmayla, veliler kendi servis aracını konfor, güvenlik ve ücret yönünden seçebilecek.
- Öğrenci velilerine okulda stand kuracak taşımacı esnaf ve şirketlerle pazarlık yapma hakkı getirildi.
- Taşıma sözleşmeleri sadece veliler ile taşımacılar arasında yapılacak, velilerin ödeme dengesini zorlamadan, esnafın gelir düzeyine katkı sağlayacak bir artış düşünüldü.

 

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?