banner39

Ömer Lütif Topal cinayeti davası yeniden

1996 yılında öldürülen kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal cinayetine ilişkin “yeniden yargılanma” talebinde bulunuldu. Soruşturmanın Mehmet Ağar'a uzanabileceği belirtiliyor

Genel 04.01.2014, 17:19 04.01.2014, 17:19
Ömer Lütif Topal cinayeti davası yeniden

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturma sonrası iki dava açıldı. Davalardan biri Mehmet Ağar'ın da bulunduğu dosya... İkincisi ise Ömer Lütfü Topal cinayetinin bulunduğu dosya..

1990’lı yıllarda işlenen fail meçhul cinayetlere ilişkin Ankara Savcılığı’nca hazırlanan ikinci iddianamede savcı, Kumarhaneler Kralı Ömer Lütfü Topal cinayeti için yeniden yargılanma talebinde bulundu. İddianamede, Topal cinayetinin şüpheliler hakkında verilen beraat kararının kesinleşmiş olması nedeniyle suçlama konusu yapılamadığı ve cezalandırma talep edilmediğine dikkat çekildi.

İddianamede, şüphelilerin Topal cinayeti nedeniyle yeniden yargılanmaları için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na müzekkere yazıldığı belirtilerek şöyle denildi:“İddianamenin tanzimi ile birlikte CMK’nın 313-314 ve devamı maddeleri uyarınca Yargılamanın Yenilenmesi talebinde bulunulması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmış olup; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheliler aleyhine Yargılamanın Yenilenmesi yoluna müracaat edilmesi ve bu talebin Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmesi halinde dosyaların birleştirilmesi hususunun Mahkemenizin takdirinde olacağı değerlendirilmiştir.”

TOPAL CİNAYETİ

Kumarhaneler kralı olarak bilenen Ömer Lütfü Topal, 1996 yılında öldürülmüştü. Topal’ın öldürülmesi olayıyla ilgili Abdullah Çatlı, Mustafa Altınok, Serdar Özdağ, Haluk Kırcı, Sami Hoştan, Ali Fevzi Bir ile özel harekatçı polisler Oğuz Yorulmaz, Ayhan Çarkın, Ercan Ersoy hakkında suçlamalarda bulunulmuştu; ancak tüm sanıklar beraat etmişti.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?