ÖMSS kılavuzunda 'unutkanlık' skandalı

ÖMSS tercih kılavuzuna, "ziraat teknikeri" unvanıyla mezun olan Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Bölümü mezunlarının yazılmadığı belirlendi

ÖMSS kılavuzunda 'unutkanlık' skandalı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

ÖSYM tarafından yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)'nın tercih kılavuzuna, "ziraat teknikeri" unvanıyla mezun olan Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Bölümü mezunlarının yazılmadığı ortaya çıktı. Devlet kadrolarındaki özürlü memur yerlerinin doldurulması amaçlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM tarafından yapılan ÖMSS'de tercihler başladı. Sınavdan sonra yayınlanan tercih kılavuzunun ön lisans bölümünde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "ziraat teknikeri" unvanıyla istihdam edeceği alanlarda "Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme" mezunlarının tercih edebileceği hiçbir alanın olmaması, bu bölümden mezun olanları mağdur etti.

'TERCİH DÖNEMİ SONA ERMEDEN MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLMELİ'

Bursa Uludağ Üniversitesi Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Bölümü'nden "ziraat teknikeri" unvanıyla mezun olan S.C., ÖMSS tercih kılavuzunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başta tarla bitkileri, bahçe ziraatı, bitkisel üretim, bahçe tarımı, sebze üretimi besicilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı olmak üzere bütün alanları yazılırken sadece kendi bölümlerinin, muhtemelen unutularak yazılmadığını söyledi. S.C., "Gıda. tarım ve hayvancılık alanlarında bütün bölümler yazılmış, sadece bizim bölümümüz yazılmamış. Tekniker unvanıyla bir tek alanı bile tercih edemiyoruz. Bu konuda başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin'den yardım istiyoruz. Tercih zamanı sona ermeden ÖSYM gerekli düzeltmeyi yaparak ilan etmeli." dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2012, 16:13
banner53
YORUM EKLE

banner39