Önder Aytaç serbest bırakıldı

Dün gözaltına alınan Önder Aytaç, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Önder Aytaç serbest bırakıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı'ndaki güvenlik zirvesinin içeriğinin sızmasıyla ilgili gözaltına alınan Önder Aytaç, bugün öğleye doğru serbest bırakıldı.

Aytaç, Dışişleri Bakanlığının güvenlik toplantısının dinlenmesinden, daha önce yaptığı televizyon programında haberi olduğu intibası uyandırmıştı.

Eski bir emniyet mensubu olan Önder Aytaç'ın ise Samanyolu ekranlarında 26.03.2014 tarihinde yayınlanan Yakın Gelecek programında Türkiye'nin Suriye'ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını iddia etmişti.

USLU VE BARANSU İDDİALARI

Gazeteciler Emre Uslu ile Mehmet Baransu'nun da gözaltına alındığı iddia edilmişti.

Hakkında yakalama kararı bulunan bir diğer gazeteci Emre Uslu ise, şu anda Brüksel'de olduğu için gözaltına alınamadı. Emre Uslu, gözaltılardan yaklaşık bir hafta önce Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitmişti. Sosyal medyada hakkındaki "operasyondan kaçtığı" iddialarına "Seçimler için geri döneceğim" şeklinde karşılık vermişti.

Ayrıca Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun da gözaltına alındığı iddia edildi. Baransu, gözaltı iddialarını twitter hesabı üzerinden yalanladı.

YURTDIŞI YASAĞI İSTENDİ

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın avukatları tarafından yapılan suç duyurusunda Önder Aytaç, Ali Fuat Yılmazer ve Emru Uslu hakkında yurt dışına çıkış yasağı istendiği belirtildi.
 

 

sürecek

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 12:04
banner53
YORUM EKLE

banner39