banner15

Operasyonda 400 PKK'lı öldü iddiası

Emekli Yarbay Tevfik Diker birkaç gündür devam eden hava operasyonlarında 400 PKK'lının öldürüldüğünü iddia etti

Operasyonda 400 PKK'lı öldü iddiası

Emekli Hava Yarbay Tevfik Diker, Kandil başta olmak üzere PKK kamplarına düzenlenen hava operasyonlarında 400 PKK'lının öldüğünü öne sürdü.

Emekli Yarbay Diker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Artık sözün bittiği yerdeyiz. Ramazan ile ilgili sabrımız kalmamıştır. " sözleriyle başlayan hava bombardımanlarıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu. Diker, "Kandil başta olmak üzere tüm PKK kamplarına yapılan hava harekatında 400 PKK'lının öldürüldüğüne dair duyumlar ve iddialar aldım. " dedi.

ABD kaynaklarına göre PKK'nın dağ kadrosunun 4 bin ile 6 bin arasında değiştiğini aktaran Diker, bu rakamlara göre son hava harekatında PKK'nın yüzde 10'luk gücünü kaybettiğini belirtti. Hava operasyonlarının önemli bir başarı sağladığını aktaran Diker, güvenilir kaynaklara dayandırdığı iddialarını şöyle sürdürdü: "İran, Türkiye ve Irak, PKK'ya karşı ortak hareket ediyor. Suriye şimdilik işbirliğine yanaşmıyor. İran'ın elinde üst düzey bir PKK'lı tutuklu var. TSK'nın kara unsurları da Kuzey Irak'a sessizce girdi ve kalıcı sonuç alınıncaya kadar çıkmayacak. "

 

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2011, 12:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35