banner15

Orgeneral Akar sınır birliklerini denetledi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte Şırnak ve Silopi'deki birlikleri ziyaret ederek, denetlemelerde bulundu.

Orgeneral Akar sınır birliklerini denetledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığ'ından yapılan açıklamaya göre, Orgeneral Akar, kuvvet komutanlarıyla birlikte Şırnak ve Silopi'de konuşlu birlikleri ziyaret etti.

Denetlemelerde bulunan Akar, birliklerde 'terörle mücadele harekatı, hudut güvenliği ve kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerinin' sevk ve idarelerini yerinde inceledi.

Operasyonlarda ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemelerini inceleyen Akar, sınır bölgelerinde yapılan hazırlıklar, bölgede yürütülen büyük çaplı
operasyonlarla ilgili bilgi aldı. Birliklerde görev yapan personeli ödüllendirerek kutlayan Akar, 'yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği kara ve hava operasyonlarının asker, jandarma, polis ve korucularla omuz omuza hiçbir kişiye zarar vermeden son terörist etkisiz hale getirilene kadar süreceğini' belirtti.

Orgeneral Akar, 10 Kasım dolayısıyla başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarını vatan için feda eden askerleri rahmetle, gazileri de saygıyla andığını ifade etti.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 09:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35