banner15

Osmaniyeli doktorlar Somali'ye gitti

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde görevli doktorlar sağlık taraması yapmak için kuraklık yaşayan Somali'ye gitti

Osmaniyeli doktorlar Somali'ye gitti

Somali'ye bir yardım eli de Osmaniye'den uzandı. Osmaniyeli doktorlar kıtlıkla mücadale eden bu ülkeye gitti. Tüm Kadirli Sağlıkçılar Derneği(TUSKAD) üyesi doktorlar Somali'ye giderek sağlık hizmeti verecek. Kimse Yok mu Derneği ve Türkiye İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı aracılığıyla bu ülkede kurulan çadır hastanelerde görev yapacak olan Kadirlili hekimlerden ilk olarak Aşkın Özer, Hakan Ulusoy ve Osmaniye Sağlıkçılar Derneği (OSAD) üyelerinden Hacı Mehmet Erdoğan 12 günlüğüne bu ülkeye gitti. Bu gün yola çıkan doktorlar kullanacakları ilaçlar daha önceden ülkeye ulaştığı için yanlarında ilaç götürmeyecek.

TUSKAD Başkan Yardımcısı Dr. Aşkın Özer, amaçlarının Somali'de kalıcı çözümler bulununcaya kadar dönüşümlü olarak bu ülkeye doktor göndermek olduğunu kaydetti. Özer, "Fedakar doktor arkadaşlarımız yıllık izinlerini kullanıp bu kampanyaya katılıyor. Dernek olarak dünyanın neresinde sağlıkla ilgili problem varsa oraya hizmet götürmek gayesi içindeyiz. İnşallah doktorlarımızın hizmetleriyle birçok Somalili kardeşimiz şifa bulur. Gönüllü doktorların bu kampanyaya vermiş olduğu desteğin tarihe geçeceğine inanıyorum. Hepsine çok teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

Dr. Hakan Ulusoy ise daha önce Afrika ülkelerine sağlık taraması planı olduğunu söyleyerek, "Somali'de yaşanan insanlık dramı beni çok etkiledi. Kimse Yok mu Derneği aracılıyla Somali'deki yardıma muhtaç insanlara gidiyor olmaktan çok mutluyum" dedi.

 

Kaynak: Cihan

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 10:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35