banner15

OSTİM iddianamesi hazır

Ankara Ostim'de Şubat 2011'de 20 kişinin ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan 2 patlamayla ilgili iddianame tamamlandı.

OSTİM iddianamesi hazır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 Şubat 2011'de OSTİM'de meydana gelen, 20 kişinin ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan 2 patlamayla ilgili soruşturmasını tamamladı.

Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Savcıları Veli Güney, Yeter Gümüş, Abdularif Akgüç ve Hakan Pektaş, patlamalarla ilgili soruşturmasını tamamlayarak, olayda sorumluluğunu tespit ettiği 9 kişi hakkında hazırladıkları iddianameyi Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

Şüpheli 9 kişiden 7'si "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak" ve "tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması ve el değiştirilmesiyle", 2 kişi ise "taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmakla" suçlanıyor.

Patlamalarda hayatını kaybeden 20 kişinin 23 yakınının "müşteki" olarak yer aldığı iddianamede, iki olayda yaralanan 43 kişi ile ikinci patlamada iş yerleri ve araçları zarar gören 46 kişinin ismine de yer verildi.

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesinin iddianameyi kabul etmesi durumunda şüpheliler 26 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 01:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35