banner15

ÖSYM 8 bin lira maaşla yazılımcı alacak

ÖSYM, 4 bin 200 ile 8 bin 300 TL arasında maaşla çalışacak 2 yazılım mühendisi, birer ağ yöneticisi ve sistem ve veri tabanı yöneticisi alacak

ÖSYM 8 bin lira maaşla yazılımcı alacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Uzun süredir "skandallarla" anılan ÖSYM bu kez işi sıkı tutarken, 8.3 bin TL maaşlı, hacker saldırılarına karşı uzmanlığı olan kişiler istihdam edecek.

ÖSYM, 4 bin 200 ile 8 bin 300 TL arasında maaşla çalışacak 2 yazılım mühendisi, birer ağ yöneticisi ve sistem ve veri tabanı yöneticisi alacak. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, KPSS P3 puanının yüzde 20’si ile yabancı dil puanının yüzde 80’inin toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya ve gerçekleştirilecek sözlü sınav başarısına göre dört sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Adaylarda, aranan özel şartlardan bazıları şöyle: “Ağ saldırıları ve alınacak önlemler konusunda bilgi sahibi olmak, ağ ve data güvenliği bilgisine sahip olmak, ağ üzerinde çalışan yazılımlar geliştirmek, baskı ve stres altında çalışabilmek, felaket önleme, güvenilir bir şekilde yedekleme ve kurtarma işlemlerinin, gerçekleştirilmesi, sistemlerin güncel ve her an kullanılır halde tutulması konusunda tecrübeli olmak.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 10:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35