banner39

OSYM'den KPSS başvurusu uyarısı

ÖSYM, Lişse ve Önlisans mezunlarına yönelik KPSS başvuru süresinin uzatılmayacağını açıkladı

Genel 22.06.2012, 11:34 22.06.2012, 11:34
OSYM'den KPSS başvurusu uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ÖSYM, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak KPSS'ye girecek adayların, başvuru işlemlerini en kısa zamanda tamamlamaları gerektiğini ve başvuru süresinin uzatılmayacağını bildirdi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 23 Eylül 2012 tarihinde yapılacak 2012-KPSS'nin başvuru işlemlerinin 18 Haziran'da başladığı hatırlatıldı.

Açıklamaya göre, KPSS için düne kadar toplam 355 bin 46 aday sınav ücretini yatırdı, 174 bin 186 aday ise başvuru işlemini tamamladı.

Sınava başvurular, 11 Temmuz 2012 Çarşamba günü sona erecek. Bu sınava, ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yaklaşık 2 milyon 500 bin adayın başvuru yapması bekleniyor.

Sınav için başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan başvuru süresi uzatılmayacak.

''BAŞVURU BİLGİLERİNİ SAKLAYIN''

''ÖSYM Aday Başvuru İşlemleri Sistemi''nin aynı anda binlerce adayın başvurusunu alabilecek güçlü ve güvenli altyapıya sahip olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Başvurunun son günlerinde yapılan başvurular nedeniyle, başvuru merkezlerindeki yoğunluğun adayın mağduriyetine yol açacak bir durum oluşturmaması için, ortaöğretim mezunu tüm adaylar ile bireysel başvuru hakkı olmayan ön lisans mezunu adayların bir an önce başvuru merkezlerinden başvurularını tamamlamaları, internet üzerinden bireysel başvuru yapacak adayların da en kısa sürede başvurularını yapmaları yararlarına olacaktır.

Sınav ücretini yatıran ancak başvuru işlemini tamamlamayan adayların başvuru işlemini en kısa zamanda tamamlamaları, sınav ücretini yatırıp başvuru işlemini tamamlayan adayların ise başvuru bilgilerini, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden kontrol ederek başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri ve bu dökümü, sınavın diğer tüm aşamalarında gerekeceğinden özenle saklamaları çok önemlidir.''

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?