banner39

Özal soruşturması savcısının kızı kaçırılmış

Turgut Özal'ın ölümünü araştıran savcının kızının kaçırıldığı ortaya çıktı. Ahmet Özal'ın ifadesine göre savcı bu yüzden olaydan elini çekti

Genel 20.04.2013, 16:09 20.04.2013, 16:50
Özal soruşturması savcısının kızı kaçırılmış

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili olarak oğlu Ahmet Özal'ın savcıya verdiği ifade ortaya çıktı. Ahmet Özal'ın ifadesinde ''Savcı Uğur Tonik her şeyi biliyor. Savcı, Kartal Demirağ'ın suikast girişimini araştırırken dosyadan el çektiğini açıkladı. Sonradan kızının kaçırıldığını öğrendik '' dediği öğrenildi.

NTV'de yer alan habere göre, Ahmet Özal'ın savcılık ifadesinde, babasının ölümünü araştıran savcının kızı kaçırıldı. Savcı daha sonra olaydan el çekti.

İşte ifadeden satırbaşları:

* Kartal Demirağ kilittir. Kartal Demirağ'ın silahlı suikat girişimini soruşturan savcı Uğur Tonik herşeyi biliyor.

TEKLİF ÖNCE VELİ CAN ODUNCU'YA GİTTİ AMA O REDDETTİ

* Uğur Tonik, araştırması sırasında Kartal Demirağ'dan önce babama yönelik silahlı saldırı teklifinin cezaevinde hükümlü bulunan Veli Can Oduncu'ya götürüldüğünü tespit etti.

* Ancak Oduncu bu teklifi 'Alnı secdeye değen insana ateş etmem' diyerek reddetti. Oduncu babama yönelik suikast girişiminden bir ay sonra cezaevinde öldürüldü. Oduncu'yu öldüren şahsın da daha sonradan öldürüldüğü ortaya çıktı.

SAVCI UĞUR TONİK HER ŞEYİ BİLİYOR

* Kartal Demirağ suikastini soruşturan emekli Ankara cumhuriyet savcılarından Uğur Tonik her şeyi biliyor

SAVCININ KIZI KAÇIRILDI

* Sık sık buluşup bilgi paylaşıyorduk. Bana, tehditlerin arttığını uğradığı silahlı saldırıdan son anda kurtulduğunu söyledi. Failleri biliyordu, sonuca çok yaklaşmıştı ancak ani bir kararla dosyadan el çektiğini açıkladı. Sonradan kızının kaçırıldığı için böyle bir karar aldığını öğrendim. Uğur Tonik hayattadır. İstanbul Beylikdüzü'de ikamet etmektedir. Çağrıldığı takdirde o da bildiklerini anlatacaktır.

BABAM SUİKAST GİRİŞİMİNİN ÜZERİNE GİTMEDİ

* Bildiklerimi babamla paylaştım ama babam buna rağmen suikast girişiminin üzerine gitmedi. ''Neden anlatmıyorsun?'' diye sorduğumda ''Bu bilgileri açıklamam ülkeye zarar verir. Bunlar devlet arşivlerinde yer alır. Zamanı geldiğinde açıklanır'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?