banner15

Özgecan'ın katilinin defin krizi büyüyor

Özgecan Aslan'ın cezaevinde öldürülen katili Tarsus'ta ve Adana'da defnedilmezken annesi, defin krizine tepki gösterdi

Özgecan'ın katilinin defin krizi büyüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in Adana'daki cezaevinde silahlı saldırıda ölmesi, babası Necmettin Altındöken'in yaralanmasıyla ilgili 7 cumhuriyet savcısı görevlendirildi. Suphi Altındökenin cenazesi ile ilgili defin krizi de yaşanırken annesi oğlunun defnedilmemesine tepki gösterdi.

Adana Kürkçüler Cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ölen hükümlü Altındöken'in Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemleri tamamlandı.

Yakınları tarafından kiralanan özel bir cenaze aracına konulan Altındöken'in cenazesi, defnedilmek üzere Mersin'in Tarsus ilçesine gönderildi.

Bu arada, cenaze aracı için Adana'daki merkez ilçe belediyeleriyle görüştüklerini belirten Altındöken'in yakınları, gece cenaze aracı olmadığını ancak sabah saatlerinde araç verebileceğinin söylenmesi üzerine özel araç kiraladıklarını aktardı. 

TARSUS'TA DEFNEDİLEMEDİ

Aile yakınları tarafından Tarsus Şehir Mezarlığına getirilen cenazeyi özel güvenlik görevlileri karşıladı. 

Cenazenin bir an önce defnedilmesini isteyen Altındöken'in yakınlarına mezarlık yetkilileri, belediye meclisinde daha önce alınan karar nedeniyle gece defnin yasak olduğunu, morgda da yer bulunmadığını belirtti.

Bu arada, mezarlığa gelen Tarsus Emniyet Müdürü Salim Çakan da Kaymakam Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü yetkilileriyle telefon görüşmesi yaptı.

Aileyle de yapılan görüşmelerin ardından cenaze polis nezaretinde aynı araçla yeniden Adana'ya götürüldü.

ADANA'DA HASTANE MORGUNA ALINDI

Adana Devlet Hastanesine getirilen cenaze buradaki morga konuldu. Cenazenin indirilişi sırasında kendisinden yardım istenen bir özel güvenlik görevlisi, "Benim görevim değil. Ben indirmem." dedi.

Baba Necmetin Altındöken'in tedavisi ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürüyor.

YEDİ CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLDİ

Olayın ardından 7 cumhuriyet savcısı, soruşturmayı yürütmeleri için görevlendirildi. Cezaevi içindeki güvenlik kamerası görüntülerinin incelendiği, ziyaretçi kayıtlarının da araştırıldığı öğrenildi. 

ANNESİ CENAZENİN DEFNEDİLEMEMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Oğlu Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesinin bulunduğu Adana Devlet Hastanesi morgu önüne gelen anne Naciye Tan, sinir krizi geçirdi.

Cenazenin defnedilememesine ağlayarak tepki gösteren anne Tan, "Cenazeyi kimse kabul etmiyor. Sokağa mı atayım? Ben anneyim. Bir araba verin, götüreyim." dedi.

Tan'ı, kadın polis memuru sakinleştirmeye çalıştı.

Altındöken'in cenazesinin Mersin'in Tarsus ilçesi Kocaköy Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verileceği öğrenildi.

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken, dün Adana'da cezaevinde uğradığı silahlı saldırıda ölmüş, babası Necmettin Altındöken ise yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 14:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48