banner39

Pakistan'a yardım götüren tren yola çıktı

Kocaeli'de sivil toplum kuruluşlarının topladığı 480 ton yardım, 'İyilik Treni' ismiyle TCDD'na ait trenle Köseköy Tren İstasyonu'ndan Pakistan'a uğurlandı.

Genel 06.10.2010, 01:49 06.10.2010, 09:18
Pakistan'a yardım götüren tren yola çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistanlı selzedelere ulaştırılmak üzere toplanan yardımları taşıyan "İyilik Treni" Kocaeli'nin Köseköy Tren İstasyonu'ndan Pakistan'a doğru yola çıktı. Uğurlama töreninde konuşan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, kardeş ülke Pakistan'a yapılan yardımların önemli olduğunu söyledi.

Yaşadığı sel felaketinden sonra zor günler geçiren kardeş ülke Pakistan'a yardımlar tüm hızıyla sürüyor. Kocaeli'nde de sivil toplum kuruluşlarının topladığı 480 ton yardım, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD)'na ait trenle Köseköy Tren İstasyonu'ndan Pakistan'a uğurlandı. Törene Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Kocaeli Milletvekili Osman Pepe, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve birçok yardımsever de katıldı.

Törende konuşan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, yardımlar konusunda hedeflenen sayının iki katına çıkıldığını söyledi. Yapılan iyiliklerinin sonu olmadığını ifade eden Yılmaz, "Yardımlar, ne kadar fazla olursa, o kadar memnuniyet duyarız. Ama bu iyiliği yapanları can-ı gönülden kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Kardeş ülkeye yapılan yardımların miktarının önemli olmadığını kaydeden Bakan Yılmaz, "Miktarından öte ben şuna inanıyorum Türk milleti gönülden, samimi olarak destek veren, elindeki varlığı paylaşmasını bilen bir millet. Bununla da iftihar ediyoruz." şeklinde konuştu.

Türk milletinin din, dil, ırk fark etmeksizin tüm insanlığa yardım etmeye gayret gösterdiğinin altını çizen Bakan Yılmaz, "Sadece aynı dinden, aynı ırktan, aynı milletten afete maruz kalanlara değil, dünyanın diğer köşesinde hangi insan bir sıkıntıda ve darboğazdaysa, halkımızla, devletimizle onun yanında olmaya gayret ediyoruz. Belki bugünler unutulup gidecek. Ama Pakistanlı kardeşlerimiz bugünleri hatırlayacaklar inşallah. Bizler de hatırlayacağız. Bu vesileyle ön ayak olan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bakan Yılmaz, Pakistan'a yardımlarda bulunan hayırseverlere plaket vererek tebrik etti. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Yılmaz'ın verdiği startla 'İyilik Treni' Pakistan'a doğru yola çıktı.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü