banner39

Panama Belgeleri'nden sonra UEFA merkezi basıldı

UEFA bürosu, Infantino hakkında çıkan Panama Belgeleri nedeniyle İsviçre Polisi tarafından basıldı.

Genel 06.04.2016, 17:34 06.04.2016, 18:04
Panama Belgeleri'nden sonra UEFA merkezi basıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

UEFA ofisi Infantino hakkında çıkan Panama Belgeleri nedeniyle İsviçre Polisi tarafından basıldı. Polisler Panama Belgeleri'ndeki bilgiler ışığında Cross Trading şirketiyle ilişkileri ortaya çıkan UEFA'nın Nyon'da bulunan merkezinde arama gerçekleştiriyor.

FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun, UEFA'da görev yaptığı 2006-09 yılları arasında Şampiyonlar Ligi yayınlarını usulsüzce sattığına ilişkin belgelerin bulunduğu ihbarı üzerine harekete geçen İsviçre polisi, Nyon'daki UEFA merkezini bastı.

INFANTINO HAKKINDAKİ İDDİALAR

İngiliz The Guardian ve BBC'nin belgelerin ışığında yaptığı haberlere göre Giannı Infantino, 2006, 2007, 2008 yıllarında UEFA Şampiyonlar Ligi yayın hakları satışında bir takım usulsüzlüğe imza attı. O dönem UEFA'nın Hukuk Direktörü olan Infantino'nun bu satışta imzasının bulunduğu belirtildi.

Belgelere göre Infantino'nun yayın haklarının Hugo ve Mariano Jinkis isimli iki şahın sahibi olduğu 'offshore' şirkete satışı konusunda imzası bulunuyor. Hugo-Mariano Jinkis ise düşük fiyata aldıkları yayın haklarını yaklaşık 3 katı fiyata şirketlere sattı.

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?