banner39

banner35

Papa'dan Noel duası: Barış

2016 yılı noel kutlamaları vesilesiyle konuşma yapan Katolik dini lider Françesko, tüm dünyada yaşanan terör saldırılarını kınayarak, mültecilere destek olanlara dua etti

Genel 26.12.2015, 15:13 26.12.2015, 15:13
Papa'dan Noel duası: Barış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katolik mezhebinin ruhani lideri Papa Françesko, dün Noel dolayısıyla yaptığı konuşmasında Suriye ve Libya’da barış için ve mültecilere kucak açanları Tanrı’nın mükafatlandırması için dua etti.

Papa, noel kutlamasında kutsal topraklarda barış çağrısı yaptı. Papa Françesko, özellikle Libya, Irak, Yemen, G.Afrika, Burundi, Kongo, G. Sudan'da etnik ve siyasi bölünmelerin sebep olduğu tahrifatın sona ermesi ve barış sağlanması için dua etti.

Ukrayna ve Kolombiya için de barış isteyen Papa duasında çocuk askerlere de yer verdi. Beyrut, Paris, Bamako, Tunus ve Mısır'da meydana glen son terör saldırılarını kınadı. İnsan tacirlerinin elinde mağdur olan göçmen ve çocuk askerler çin dua etti.

Suriye’de barışın sağlanması için BM çerçevesinde yürütülen görüşmelerin başarıyla sonuçlanmasını isteyen Papa, Libya’da yapılan anlaşmanın da tüm taraflar tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Aziz Piyer Katedrali’nin balkonundan halka seslenen Papa, Tanrı’dan mültecilere yardım eden birey ve devletlere yardımcı olması, onları ödüllendirmesi için dua etti. Dünyayı, Suriye, Irak, Libya, Yemen ve Sahra altı Afrika ülkelerine yoğunlaşmaya davet eden Papa, IŞİD’e gönderme yaparak insanlığın tarihi miraslarının bile bu vahşetten nasibini aldığını söyledi.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?