banner39

'Paralel yapı' operasyonunda 4 tahliye

"Paralel yapı'' operasyonu kapsamında tutuklanan 4 polisin tahliyesine karar verildi.

Genel 25.10.2014, 07:00 25.10.2014, 07:00
'Paralel yapı' operasyonunda 4 tahliye

Emniyetteki "paralel yapı'' operasyonu kapsamında tutuklanan 4 polisin tahliyesine karar verildi.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, Serdar Bayraktutan, Ali Fuat Altuntaş, Aytekin Koçak, Mehmet Örs, Muhammed Kaya, Şahin Akdeniz, Erhan Körtek ve Abdülkadir Ağır'ın da aralarında bulunduğu 11 şüpheli polisin aylık tutukluluk incelemesini değerlendirdi.

Hakimlik, Erhan Körtek, Ali Fuat Altıntaş, Abdulkadir Ağır ve Şahin Akdeniz'in ''resmi belgede sahtecilik'' ve ''devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ya da askeri casusluk amacıyla temin etme'' suçlarından tutuklandıklarını anımsatarak, mevcut delil durumu, tutuklulukta geçirdikleri süre ve yapılan soruşturmadaki şüphelilerin sorumluluk durumlarını dikkate alıp, tahliyelerine karar verdi. 

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Atayün ve Bayraktutan'ın da aralarında bulunduğu 7 şüpheli polisin ise tutukluluk halinin devamına hükmetti.

İstanbul'da, emniyetteki "paralel yapı" operasyonları kapsamında aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu 52 kişi tutuklanmıştı. İstanbul'daki ilk tahliyeden sonra tutuklu sayısı 51'e, bugünkü tahliyelerden sonra da 47'ye düştü.

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?