banner15

Paris saldırısı askeri müdahaleye desteği artırıyor

Washington Post'a konuşan IŞİD Uzmanı William McCants,Paris'te gerçekleşen türden saldırıların Avrupalıların dış operasyonlara azalan desteğini yeniden arttıracağını söyledi

Paris saldırısı askeri müdahaleye desteği artırıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD Uzmanı William McCants, Paris saldırısı ve benzer saldırıların ABD ve Avrupa ülkeleri vatandaşlarının Suriye operasyonlarına desteğini arttıracağını söyledi.

William McCants, Washington Post'a verdiği röportajda Paris saldırısı ve benzerlerinin Avrupa ve ABD'nin dış politikasını nasıl etkileyeceği sorusuna verdiği cevapta iki kıtada da halkın dış operasyonlara verdiği desteğin her geçen gün düştüğünü söyledi.

McCants, ABD'de halkın Irak ve Afganistan'da, Avrupa ülkelerinde ise Afganistan'da süren savaşın sonuçlarının olumsuz olduğu yönünde düşündüklerini belirterek Suriye'de düzenlenen ve arttırılması planlanan operasyonlara halk desteğinin oldukça düşük olduğunu kaydetti.

IŞİD uzmanı, bu tarz saldırıların halkın operasyonlara desteğini arttırmak için önemli bir etken olduğunu ifade etti. McCants bu konuda "Saldırı, siyasi liderlere operasyonlarla ilgili politikalarında daha fazla serbestlik tanıyacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 12:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35