banner15

Perinçek'in oğlu ve 3 kişi tutuklandı

İşçi Partisi Genel Başkanı Genel Başkanı ve birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek ve 3 İP yöneticisi tutuklandı.

Perinçek'in oğlu ve 3 kişi tutuklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

"Ergenekon" soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı ve birinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek'in de bulunduğu 4 kişi, mahkemece tutuklandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince iki grup halinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen 9 şüpheli, "Ergenekon" soruşturmasını yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız tarafından sorgulandı.

Cumhuriyet Savcısı Kansız, şüphelilerden İP Genel Başkanı ve birinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek, İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, İP İstanbul İl Baş kanı ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ile Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turhan Özlü'yü tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesine sevk etti.

Kansız, ifadelerini aldığı Mehmet Bozkurt, İlyas Gümrükçü, Ruhsar Şenoğlu, Özlem Konar Usta ve Caner Taşpınar'ı ise serbest bıraktı.

Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi, İP Genel Başkanı ve birinci 'Ergenekon' davasının tutuklu sanığı Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek, İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, İP İstanbul İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ile Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turhan Özlü'nün tutuklanmasına karar verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 06:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35